STEWARDESSA RADZI: PAKOWANIE walizki cz. 2

IMG_1240

Porady na temat „pakowanie walizki” na wyjazd nie kończą się ani na 3, ani na 6 artykułach. Jest ich na pewno całe mnóstwo, ale wybrałam dla Ciebie tylko te sprawdzone i przetestowane, niestety na własnej skórze.

Jeśli nie przeczytałeś cz. 1, zapraszam Cię do zapoznania się z artykułem: https://theteacherdess.pl/stewardessa-radzi-jak-sie-spakowac/

WE WŁAŚCIWEJ TORBIE

Jeśli bierzesz jakieś leki na stałe– nie zapomnij schować ich do właściwej walizki. W bagażu nadanym omyłkowo chowane są nie tylko istotne dla podróżującego medykamenty, ale także podstawowe dokumenty podróżne. Odzyskanie takiego bagażu po nadaniu i odprawieniu się na rejs, przed lądowaniem w porcie docelowym jest praktycznie niemożliwe. Pasażer musiałby zrezygnować z podróży. Moja rada – wszystkie kluczowe dokumenty podróżne, leki oraz gotówkę połóż na stole, w widocznym miejscu. Schowaj je wszystkie na raz na sam koniec pakowania do właściwej walizki, aby nie zostały przykryte innymi rzeczami.

PRZEJRZYJ RZECZY W WALIZCE 

Kiedy przekonasz się o tym, że jedna lub dwie wyjściowe sukienki wystarczą na tygodniowy wyjazd. Jeśli nie lubisz nosić tych butów w Polsce, to za granicą tym bardziej ich nie nałożysz. Przejrzyj dobrze walizkę, ułóż w głowie zestawy, które będziesz nosić podczas podróży i postaw na ulubione rzeczy. Nie piszę tego jako szafiarka czy blogerka modowa. Piszę jako ofiara tułająca się z masą niepotrzebnych rzeczy w hiperciężkiej walizce po Europie i po świecie. Jeśli przesadzisz z bagażem to czeka Cię gorycz sytuacji, w której znajdujesz idealną pamiątkę z wyjazdu i po prostu nie masz jak zabrać jej do domu. Nie wspominając o surowej dopłacie za nadbagaż.

PAKOWANIE WALIZKI NA SPOKOJNY POWRÓT

Wydawałoby się, że na koniec udanego wyjazdu nic nie może nam zepsuć nastroju. Pakowanie walizki związane jest jednak z kwestiami, na które zrelaksowani podróżni nie zwracają uwagi. Pierwszą z nich jest to, kto może mieć dostęp do naszej walizki. Nie mamy na to do końca wpływu, ale do momentu kiedy możemy mieć oko na nasz bagaż – miejmy je szeroko otwarte. Kolejną kwestią są „pamiątki” z wyjazdów. Regulacje różnią się w krajach na całym świecie. Warto zwrócić uwagę, że przedmioty ze skór zwierząt egzotycznych, muszle, kawałki koralu oraz owoc duriana to przedmioty, których nie pakujemy do żadnej z naszych walizek. Nigdy.

Mam nadzieję, że te rady pozwolą Ci cieszyć się wyjazdem od początku, do końca podróży. Nic nie ma prawa Cię zaskoczyć. Lecimy razem!

Tags:

Udostępnij post

2 odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inne posty

Subscribe

Just subscribe to my newsletter
to receive all fresh posts

0

Twój koszyk jest pusty