SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI PRZED PODRÓŻĄ

Szlifuj swój angielski przed podróżą

Założę się, że część z Was zapisała się na kurs językowy z nadzieją, że pomoże on w komunikacji podczas wakacyjnego wyjazdu. Już po kilku lekcjach łatwo zauważyć, że na kursach ogólnojęzykowych samo przygotowanie do swobodnej rozmowy z obcokrajowcem może trochę potrwać. Co jeśli nie masz czasu, chcesz poćwiczyć, a wyjazd zbliża się wielkimi krokami? Szlifuj swój angielski z moimi poradami, które znajdziesz poniżej.

KEEP IT SIMPLE!

Jeśli nie jesteś osoba absolutnie początkującą w nauce języka angielskiego możesz zacząć od razu od uczenia się zdań i formowania prostych dialogów, którymi przełamiesz barierę językową. Takie dialogi możesz znaleźć chociażby na YouTube wpisując w wyszukiwarkę „English for travelling” lub „English at the airport”, etc. Szukaj dialogów z napisami oraz ćwicz je powtarzając po speakerze na głos. W ten sposób przyzwyczaisz się do swojego głosu po angielsku.

SZLIFUJ SWÓJ ANGIELSKI – MÓW DO SIEBIE

Zapisz sobie kilka zdań i postaraj się ułożyć do nich sytuację, którą odegrasz samodzielnie. Mów do siebie tak, jakbyś rozmawiał z recepcjonistką hotelu lub panią w sklepie. Wiem, że brzmi to nieprzekonująco i ogólnie pomysł wygląda na dziwny, ale przyniesie o wiele lepsze efekty niż tony ćwiczeń wykonanych na papierze. Postaw na krótkie zdania, które łatwo zapamiętasz i nie pomylą się w praktyce.

Dialogi znajdziesz na przykład tutaj: https://www.excellentesl4u.com/esl-travel-conversation.html

ZANURZ SIĘ W PODRÓŻACH

Jeśli jesteś osobą bardziej zaawansowaną w nauce języka, możesz przejść od razu do artykułów podróżniczych na temat ulubionych miejsc lub video blogów, z których możesz czerpać wyrażenia, frazy, zwroty potoczne oraz całą masę podróżniczego słownictwa. Powtarzaj je na głos i twórz dialogi. Przy okazji czytania takich treści nie tylko poprawisz swój język, ale także zwiedzisz spory kawałek świata!

Spodobały Ci się moje porady ? Na co dzień zajmuję się przełamywaniem bariery językowej swoich kursantów. Zapraszam Cię do zapoznania się z ofertą moich kursów. Na pewno wybierzesz coś dla siebie.

Tags:

Udostępnij post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Inne posty

Subscribe

Just subscribe to my newsletter
to receive all fresh posts

0

Twój koszyk jest pusty